Skip to main content
Aktualności

Podziel się pasją! Projekt, który zachwycił naszych pracowników

09 styczeń 2024

Dzielimy się zainteresowaniami

"Podziel się pasją" to najnowszy projekt wewnętrzny, który cieszył się szczególnie wysoką popularnością wśród naszych pracowników. Każdy z nich zyskał szansę na zgłoszenie swojej pasji, podzielenie się nią z kolegami i koleżankami oraz wsparcie jej rozwoju przez Urtikę. 

W Urtice od lat organizowane są inicjatywy sportowe, które pozwoliły nam nie tylko poprawić kondycję, ale też lepiej się poznać. Dzięki temu mogliśmy dzielić się swoją sportową pasją, co dało impuls do kojonych działań umożliwiających realizację i rozwój zainteresowań w naszym zespole.

Pasja pozwala realizować potrzeby autonomii i kompetencji, zaspokaja potrzebę relacji z innymi ludźmi, wyzwala pozytywne emocje i wpływa na poczucie dobrostanu. Okazuje się, że to nie wszystko – zwiększa zaangażowanie, koncentrację, wydajność, procesy twórcze i wpływa pozytywnie na zdrowie.

Poznajcie nasze pasje

Dzięki wielu zgłoszonym inicjatywom 2023 rok obfitował w wiele wyjątkowych wydarzeń. Wśród nich znalazły się różnorodne warsztaty, wspólne wycieczki, a nasze biura zyskały nowy wygląd.

  • Iza, która jest specjalistką ds. sprzedaży specjalistycznej i szczepionek okazała się również zapaloną biegaczką! Swoim entuzjazmem zaraziła wiele osób, które z chęcią wzięły udział w zorganizowanym przez nią treningu ze slow joggingu.  
  • Paulina, która na co dzień zajmuje się sprawami Fundacji Urtica Dzieciom, jest także ambitną studentką muzykoterapii. Podczas kilku spotkań nie tylko zapoznała nas z oryginalnymi instrumentami, o których nie mieliśmy pojęcia, ale i wprowadziła nas w niezwykły świat relaksujących dźwięków i melodyjną podróż, po której trudno było powrócić do rzeczywistości.
  • Brand managerkę, Anię znają wszyscy, ale mało kto wie, że po powrocie z pracy zamienia się ona w prawdziwą artystkę i tworzy niepowtarzalną biżuterię z kamieni szlachetnych. Ametyst, agat, lapis lazuli? Ani ulubiony kamień to morganit, ale na zorganizowane przez siebie warsztaty przygotowała ich o wiele więcej, dzięki czemu, każdy wrócił do domu z oryginalnym i własnoręcznie wykonanym naszyjnikiem, bransoletką a nawet pierścionkiem!
  • Zastępca Kierownika Hurtowni - Adam - zazielenił łódzkie biuro pięknymi roślinami, dzięki temu nie tylko zyskaliśmy piękną przestrzeń, ale również mogliśmy liczyć na podzielnie się informacjami na temat ich gatunków i pielęgnacji. Adam został obwołany nowym specjalistą od spraw kwiatów doniczkowych! 
  • Gosia to nasza firmowa duma, która poprzez realizację swojej sportowej pasji jednocześnie reprezentuje naszą firmę. Kto by pomyślał, że Kierowniczka Działu Księgowości w wolnym czasie przemierza kilometry i bije rekordy w koszulce UrticaTeam? 
  • Pełniąca w Urtice rolę Project managerki Renia także prywatnie planuje i realizuje wszystkie pomysły od początku do końca. Po warsztatach szycia z Renią przekonaliśmy się, że wystarczy dosłownie kilka skrawków materiałów, aby stworzyć wyjątkowe torby i plecaki, których zazdroszczą nam inni znajomi. 
  • W Dziale Jakości mamy nie tylko pasjonatów natury, ale i kultury! Pasją Joli jest teatr. Chcąc zarazić swoimi zainteresowaniami kolegów i koleżanki Jola zabrała wszystkich chętnych z łódzkiego oddziału Urtici na spektakl teatralny "Szalone nożyczki". Recenzje naszych "firmowych krytyków" były bardzo pochlebne!

Sukces projektu

Możliwość spróbowania pasji kolegów i koleżanek dała niesamowitą okazję do poszerzenia swoich horyzontów i inspiracji. Według badań Journal of Happiness Studies posiadanie pasji lub jej brak ma ogromny wpływ na nasze życie! Naukowcy wykazali również, że posiadanie dwóch pasji jest lepsze niż jednej, nawet gdy całkowita ilość czasu zainwestowana w dwie pasje, jest taka sama, jak czas zainwestowany w jedną pasję. Dzięki wsparciu Urtiki możemy się rozwijać i jeszcze lepiej poznawać, jest to wyjątkowo ważne, abyśmy dbali o swój dobrostan i wzajemnie się wzmacniali.

Ciąg dalszy nastąpi...

 Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję projektu!

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby dostawać informacje o nowościach w naszej ofercie.